Jdi na obsah Jdi na menu

O nás + služby

 

Historie firmy Elektro-centrum DKV spol. s.r.o. se započala těsně po sametové revoluci v roce 1993, kdy byl německou mateřskou společností Datzer GmbH zakoupen objekt bývalého velkostatku a drůbežáren v Praze 4-Libuši. Po náročné a nákladné rekonstrukci se podařilo z 10 let opuštěných budov vystavět celkem 3 skladové haly, prodejnu, kancelář a sociální zařízení.
V dubnu roku 1994 došlo k slavnostnímu otevření provozovny jako odborného velko i maloobchodu se silnoproudým elektroinstalačním a elektrotechnickým materiálem.
Díky velkým skladovým zásobám (v té době asi 7000 skladových položek v Praze a dalších 40000 na skladě v Německu) se dařilo uspokojovat opravdu široké spektrum přání zákazníků. Hlavně dovoz zboží z Německa na individuální objednávku se setkal s velkou popularitou zvláště v době, kdy konkurenční prodejci a rovněž někteří výrobci ani zdaleka nebyli připraveni přizpůsobit se požadavkům zákazníků.
Naše firma od samého začátku neměla ambice „dobýt celý svět“, ale vybudovat si stabilní pozici regionálního prodejce orientujícího se hlavně na drobné živnostníky a středně velké firmy. Aby se to podařilo, bylo nezbytně nutné vytvořit přátelskou – téměř rodinnou – atmosféru při prodeji a komunikaci se zákazníkem. Včasným zvednutím telefonu na první zazvonění počínaje, příjemným pohovorem o přáních zákazníka a otevřením či podržením dveří při jeho odchodu konče. Důkazem této zdařilé koncepce je stabilní jádro kmenových zákazníků i jiných obchodních partnerů, kteří se k nám rádi vrací již více než 15 let. Takové záměry by ovšem nešlo uskutečnit bez odborně zdatného personálu. Při výběru zaměstnanců se vždy bere ohled na jejich znalosti, zkušenosti, praxi a vzdělání nejlépe v oboru elektrotechniky. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem, jsme schopni odborně poradit a vyznat se i v projektové dokumentaci, druzích a ekvivalentech výrobků nabízených na trhu, případně spočítat příkony spotřebičů, velikost protékajícího elektrického proudu a ze zjištěných hodnot navrhnout přívodní vodiče či odpovídající jištění. Jednou z dalších náročnějších disciplín je výpočet a výběr svítidel k osvětlení, skladů, parkovišť, sportovních hal atp. Se všemi těmito „výzvami osudu“ jsme se dokázali se ctí vypořádat. Takový přístup opět celá řada zákazníků kvituje s povděkem a raději přijedou opět k nám.
K dalšímu upevnění kontaktů s našimi obchodními partnery docházelo prostřednictvím zájezdů a exkurzí v českých i německých výrobních závodech, případně pořádáním společenských akcí.
Prodej zboží je zajišťován několikerým způsobem. Telefonní prodej se uskutečňoval prostřednictvím tří telefonních linek, faxu a později také emailu. Výhledově máme v plánu zřídit i internetový prodej prostřednictvím e-shopu.
Pultový prodej tvoří stěžejní způsob distribuce nabízeného sortimentu a také hodnota obratu získaná tímto způsobem zaujímá největší část příjmového koláče. Zároveň osobní kontakt je neocenitelný v tom, že umožňuje přímý a okamžitý vliv na rozhodnutí zákazníka ohledně velikosti jeho nákupu, konfrontaci s jeho myšlením, přáním atp.
Naopak spolupráce s obchodními zástupci, kteří jsou jinde nedílnou součástí podpory prodeje se u nás příliš neosvědčila. Hlavně kvůli špatným zkušenostem s pracovní morálkou těchto prodejců.
Převažující počet zákazníků jezdí nakupovat do naší prodejny osobně a rovněž zakoupené produkty si odveze vlastní dopravou.
 
Těšíme se na Vaši návštěvu
DKV - team